Альфа-амілаза

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
ФЕРМЕНТИ (ЕНЗИМИ)
Останнє оновлення 25.10.2018

Альфа-амілаза

59.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 14:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: • Діагностика панкреатиту і спостереження за його перебігом (як гострого, так і хронічного) • Діагностика кист або псевдокист підшлункової залози • Діагностика інших гастроінтестинальних патологій • Діагностика паротиту (свинки).

Додаткова інформація: Aмілаза - одна зі складових соку підшлункової залози, секретується в клітинах ацинуса підшлункової залози, при попаданні в дванадцятипалу кишку бере участь у перетравлюванні крохмалю. Хоча амілаза і є чутливим аналізом по відношенню до патології підшлункової залози, вона неспецифічна, оскільки секреція амілази відбувається ще в слинних залозах. Високі значення амілази: • Пошкодження клітин ацинуса підшлункової залози (панкреатит) • Обструкція протоки підшлункової залози (пухлина підшлункової залози, камінь в загальному жовчному протоці). Перераховані вище хвороби сприяють попаданню ензиму у внутрішню лімфатичну систему підшлункової залози і перитонеальну порожнину. Через судини, абсорбуючі лімфу, амілаза потрапляє в загальний кровообіг. Ненормально високий вміст амілази виникає протягом 12 годин від початку захворювання. Оскільки амілаза виводиться з організму через нирки дуже швидко (кліренс за 2 години), то вміст амілази нормалізується протягом 48-72 годин після ліквідації причини обструкції. При персистуючому панкреатиті, закритті протоки або псевдокисті (підтікання через протоку) значення амілази залишаються високими протягом тривалого часу. Наприклад, при перфорації шлунка, коли шлунковий вміст потрапляє в перитонеальний простір, амілаза за допомогою перитонеальних кровоносних судин потрапляє в кровообіг, внаслідок чого її вміст у сироватці крові підвищується. При пенетрації виразки в підшлункову залозу також виникає підвищення вмісту амілази в крові. • Запалення слинної залози, наприклад, паротит (свинка). • Ектопічна вагітність, діабетичний кетоацидоз і деякі пухлини. Зміст амілази може бути невисоким внаслідок малої кількості клітин, здатних виробляти цей ензим, наприклад, при хронічному панкреатиті, коли пошкоджена велика частина клітин підшлункової залози і при масивному геморагічному некрозі.

 

а-Амілаза

Одиниця вимірювання: U/l

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ0100< 220
ЧОЛОВІЧИЙ0100< 220
 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...