Лужна фосфтаза (ЛФ, Alkaline phosphatase, ALP)

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
ФЕРМЕНТИ (ЕНЗИМИ)
Останнє оновлення 25.10.2018

Лужна фосфтаза (ЛФ, Alkaline phosphatase, ALP)

59.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 14:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: • Діагностика захворювань печінки • Оцінка обміну речовин у кістках.

Додаткова інформація: ALP в самих високих концентраціях знаходиться в печінці, епітелії жовчних шляхів і в кістковій тканині. У печінці ALP міститься в клітинах Купфера, які оточують систему збору жовчі. Ензим екскретується до складу жовчі. Найбільшим позапечінковим джерелом ALP є кісткова тканина. При інтерпретації результатів потрібно враховувати, що зміст ALP в сироватці крові збільшений як при рості кісток (в дитячому віці, при акромегалії), так і при загоєнні переломів. Лужним або алкальним цей ензим називається тому, що його максимальна активність досягається в лужному (pH 9-10) середовищі. Високі значення ALP: • Як екстра-, так і інтрагепатичні затримки жовчі. Найпростіше розрізнити підвищення активності ALP по гепатобіліарній причині від причини, що полягає в кістковій патології, за допомогою визначення GGT - у першому випадку GGT буде підвищена, у другому ні • Пухлини, гепатотоксичні лікарські препарати і гепатит • Хронічний алкоголізм і алкогольний цироз. Зазвичай супроводжуються підвищенням ASAT, GGT і білірубіну • Патологічні кісткові процеси: остеобластні метастази в кістках (при злоякісних пухлинах грудей і передміхурової залози), хвороба Педжета (часто зустрічається ізольований підйом ALP), ревматоїдний артрит і остеомаляція • Зміст ALP може бути підвищеним у вагітних, оскільки також виробляється плацентою.

 

Лужна фосфатаза (ЛФ, Alkaline Phosphatase)

Одиниця вимірювання: U/l

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ015<644
ЖІНОЧИЙ1517<483
ЖІНОЧИЙ1710080 - 306
ЧОЛОВІЧИЙ015<644
ЧОЛОВІЧИЙ1517<483
ЧОЛОВІЧИЙ1710064 - 306
 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...