Мозковий натрійуретичний пептид (Brain natriuretic peptide, BNP)

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
Ви тутГоловна>ЛАБОРАТОРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ>БІОХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ КРОВІ>БІЛКИ (ПРОТЕЇНИ) КРОВІ>Мозковий натрійуретичний пептид (Brain natriuretic peptide, BNP)
БІЛКИ (ПРОТЕЇНИ) КРОВІ
Останнє оновлення 25.10.2018

Мозковий натрійуретичний пептид (Brain natriuretic peptide, BNP)

615.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Кров(EDTA);

Примітки: Натще.

Строк виконання: 14:00/18:00 наступного дня

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: • Діагностика серцевої недостатності і оцінка ступеня її тяжкості; • Виключення можливої серцевої недостатності у пацієнта з порушенням дихання; • Оцінка прогнозу у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю і гострим коронарним синдромом. Маркер BNP більш інформативний у виявленні дисфункції лівого шлуночка.

Додаткова інформація: Натрійуретичні пептиди - це група гормонів, які секретуються переважно в тканинах передсердь, тканинах шлуночків серця та в ендотелії судин. Розрізняють передсердний натрійуретичний пептид (Atrial natriuretic peptide, ANP), мозковий (Brain natriuretic peptide, BNP), натрійуретичний пептид C-типу (C-type natriuretic peptide, CNP) та натрійуретичний пептид D-типу (D-type natriuretic peptide, DNP). У своєму складі ці білки мають різну кількість амінокислот (28, 32, 22 та 38 відповідно), але загальною залишається кільцева структура з 17 амінокислот. Основне клінічне значення має BNP (він же BNP32), який спочатку синтезується у вигляді прогормона (proBNP108) в шлуночках серця. У нормі BNP в невеликих кількостях присутній в плазмі крові, але його концентрації значно збільшуються, як результат навантаження на міокард. Результати масштабного дослідження, в якому взяли участь 1586 пацієнтів з США, Франції та Норвегії показали, що маркер BNP варто використовувати в наступних цілях: - виключити діагноз СН; - підтвердити діагноз СН (концентрації BNP в плазмі крові підвищуються задовго до того, як буде поставлений діагноз СН на основі клініко-інструментальних ознак); - визначити ступінь розвитку застійної СН; - оцінити наскільки ефективною була терапія при СН.

 

Мозковий натрійуретичний пептид (BNP)

Одиниця вимірювання: pg/ml

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ0-125
ЧОЛОВІЧИЙ0-125
 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...