Прокальцитонін

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
БІЛКИ (ПРОТЕЇНИ) КРОВІ
Останнє оновлення 25.10.2018

Прокальцитонін

295.00 грн.

Метод: EIA

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 11:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: Маркер бактеріального сепсису

Додаткова інформація: Прокальцитонін (PCT) всесвітньо визнаний як "ідеальний" біомаркер для діагностики та моніторингу бактеріальних інфекцій та сепсису. На сучасному етапі тест на PCT максимально відповідає всім вимогам концепції SMART, тобто він: S - specific and sensitive - чутливий і специфічний; M - measurable - легко вимірюється; A - available and affordable - доступний; R - responsive and reproducible - легко відтворюється; T - timely - потребує небагато часу для отримання результату. Тест на РСТ має високий діагностичний потенціал - при важких інфекціях дозволяє максимально рано діагностувати захворювання, визначити його тяжкість, оцінити перебіг та прогнозувати результат. Прокальцитонін (РСТ) - попередник гормону кальцитоніну. У нормі його синтез відбувається в С-клітинах щитовидної залози. При цьому весь утворений РСТ переходить в кальцитонін і практично не надходить у кровотік, в зв'язку з чим в плазмі крові у здорових людей визначаються слідові концентрації РСТ (менше 0,05 нг/мл). Підвищення концентрації PCT відбувається при системному запаленні бактеріальної етіології, яке має місце, зокрема, при важких бактеріальних інфекціях та сепсисі. При таких станах синтез РСТ, крім щитовидної залози, активується в клітинах ретикуло-ендотеліальної системи. Основними індукторами при цьому є ліпополисахариди грамнегативних бактерій, а також прозапальні цитокіни IL-6 і TNF-a. Період напіввиведення РСТ становить близько 24 годин і практично не залежить від функції нирок. Концентрація РСТ в плазмі крові підвищується пропорційно тяжкості інфекційного процесу. Локальні запальні вогнища не супроводжуються значним викидом РСТ в кров (рівень РСТ знаходиться в діапазоні від 0,5 до 2 нг/мл). Для важких бактеріальних інфекцій і сепсису характерний рівень РСТ більше 2 нг/мл (найвищий рівень прокальцитоніну відзначений у хворого з пневмонією і сепсисом - 5420 нг/мл). При вірусних та грибкових інфекціях, а також при алергічних та аутоімунних захворюваннях, значного зросту рівня PCT не спостерігається, що дозволяє проводити диференційний діагноз.

 

Прокальцитонін (Procalcitonin)

Одиниця вимірювання: ng/ml

 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...