Новини

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
Ви тутГоловна>Новини>Новини

Кохайте та будьте коханими!

14-csm-uldc

Любов рідних та близьких, теплі стосунки з друзями виліковують наші хвороби.
Кохайте та будьте коханими!

З повагою, колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ.

Еластометрія для оцінки стадії фіброзу печінки

csm-uldc-elastographija-2При хронічних захворюваннях печінки, в тому числі хронічних вірусних гепатитах (В, С, D…) велике значення має визначення стадії фіброзу. Залежно від стадії фіброзу призначаються оптимальні варіант і тривалість лікування.

Раніше вираженість фіброзу оцінювали за допомогою травматичної пункційної біопсії печінки. В останні десятиліття розроблені безболісні та нешкідливі для пацієнтів альтернативні методи оцінки стадій фіброзу. Серед них провідним та найбільш визнаним в Європі стала ЕЛАСТОМЕТРІЯ (еластографія, фібросканування, фіброскан печінки) на основі ультразвукової ехолокації.

Принцип методу ЕЛАСТОМЕТРІЇ полягає в вимірюванні щільності паренхими печінки за швидкістю розповсюдження хвилі щільного зсуву, зумовленого механічним поштовхом. Переконливо доведена тісна кореляція щільності паренхими та стадій фіброзу.

Стадії фіброзу - F оцінюються за допомогою спеціальної шкали Metavir (в балах):

  • фіброз/F 1 стадії – це початковий фіброз з мінімальними структурними змінами печінки;
  • фіброз/F 2 стадії – помірний фіброз;
  • фіброз/F 3 стадії – виражений фіброз;
  • фіброз/F 4 стадії – цироз печінки.

Більш виражена стадія фіброзу відповідає більш вираженому і тривалому ураженню органа. Фіброз/F 0 стадії свідчить, що немає фіброзу та структурних змін печінки і можливий за умови відсутності патології органа або при нетривалому перебігу хвороби.

Піонером еластометрії раніше був Фіброскан (Fibroscan, Франція), однак, в останні роки відповідна функція включена в найкращі ультразвукові апарати нового покоління. До них відноситься прогресивна вітчизняна розробка - УЗ-апарати родини ULTRASIGN.

В Центрі сімейної медицини УЛДЦ ЭЛАСТОМЕТРІЯ в режимі зсувнохвильової эластографії здійснюється на апараті «Soneus P7» фірми ULTRASIGN, 2016 р. виробництва (Харків, Україна). Дослідження виконує кваліфікований фахівець з великим досвідом роботи в області гепатології, доктор медичних наук Ірина Анатоліївна Боброва. Вартість - 500 грн.

Лабораторна діагностика кору. Вакцинопрофілактика кору

kor-uldcКір – гостре інфекційне захворювання. Джерело інфекції – хворий на кір. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період триває від 7 до 18 днів. Організм людини вразливий до вірусу: лише 1% контактуючих з вірусом не захворіють на кір. Від кору існує вакцина.

Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження на визначення антитіл класів IgM та IgG до вірусу кору (Measles virus) в сироватці крові методом імуноферментного аналізу (ELISA). Антитіла можна визначати вперше з моменту появи висипів на шкірі хворого.

Ab IgG Measles virus: кількісне визначення антитіл класу IgG до вірусу кору. 
Код И1901. 
Матеріал - сироватка.
Строк виконання - 1 робочий день.
Вартість - 195 гривень.

Ab IgM Measles virus: якісне визначення антитіл класу IgM до вірусу кору.
Код И1902.
Матеріал - сироватка.
Строк виконання - 7 робочих днів.
Вартість - 339 гривень.

Вакцинопрофілактика кору

Комбінована вакцина ПРІОРИКС проти кору, паротиту та краснухи (КПК) виробництва Бельгія (GlaxoSmithKline Biologicals s.a.) в Українському лікувально-діагностичному центрі.
Вартість вакцини – 435 гривень.
Консультація лікаря перед вакцинацією, індивідуальний календар щеплень та ведення документації – 150 гривень.
Довідки за телефоном +38(044)492-34-80 та +38(095)623-43-33 (зворотній зв’язок).

З повагою, колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ.

Вітаємо зі святами!

uldc-2018

СТЕАТОМЕТРІЯ в Центрі Сімейної Медицини УЛДЦ

csm-uldc-stestozПри багатьох хронічних захворюваннях печінки, в тому числі хронічних вірусних гепатитах, має особливе значення оцінка ступеня СТЕАТОЗУ.

СТЕАТОЗ печінки, або жировий гепатоз (жирова інфільтрація) — найбільш розповсюджений гепатоз, для якого притаманне накопичення жиру в клітинах. Накопичення жиру в печінці можуть викликати: різноманітні токсичні впливи (алкоголь, наркотики, певні ліки), деякі захворювання та патологічні стани організму (цукровий діабет та інша ендокринологічна патологія, метаболічний синдром та ожиріння, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту тощо).

На розвиток СТЕАТОЗУ впливають також генетичні фактори. До його формування призводить і хронічний гепатит С, особливо асоційований з 3-ім генотипом вірусу.

В наш час стеатоз печінки виявляється приблизно у 25-30% населення розвинутих країн. Коли до стеатозу приєднується запальний процес з формуванням стеатогепатиту, то захворювання часто прогресує з розвитком фіброзу і цирозу печінки.

В останні роки з явився новий інструмент для кількісної оцінки стеатозу печінки – вимір коефіцієнта затухання (КЗ в дБ/см), або СТЕАТОМЕТРІЯ за допомогою ехолокації на новітньому ультразвуковому обладнанні.

Розрізняють 3 стадії (ступеня) стеатозу:

  • Ступінь S.1 – легкий стеатоз (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 5 % до 33%, а КЗ 2,20 - 2,29 дБ/см);
  • Ступінь S.2 – помірний (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 33 % до 66%, а КЗ 2,30 - 2,90 дБ/см);
  • Ступінь S.3 – важкий (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 66%, а КЗ > 2,90 дБ/см).
  • Ступінь S.0 – це норма з відсутністю стеатозу.

В Центрі сімейної медицини УЛДЦ СТЕАТОМЕТРІЯ проводиться на апараті «Soneus P7» фірми ULTRASIGN, 2016 р. виробництва (Харків, Україна). Дослідження виконує кваліфікований фахівець з великим досвідом роботи в області гепатології доктор медичних наук Ірина Анатоліївна Боброва.

З повагою, колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ

Вакцинація від грипу 2018 року з виїздом в трудові колективи

Спеціалісти клініки «Центр сімейної медицини УЛДЦ» проведуть вакцинопрофілактику грипу 2018 працівників Вашої компанії вакциною «Ваксігрип» від надійного європейського виробника (Франція, Санофі Пастер).

Виїзд проводиться для організованих груп від 5 чоловік.
Ви - за телефоном (044)492-34-84 лишаєте контактну та додаткову інформацію (адреса, дата, час та кількість бажаючих осіб, форма оплати).
Ми - приїжджаємо за домовленістю, взявши з собою необхідну кількість вакцин.

Шприц-доза Ваксігрип ціна - 449 грн. Ви сплачуєте лише вартість вакцини!

Додаткова інформація за телефоном (044)492-34-84. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

P.S.: Клініка «Центр сімейної медицини УЛДЦ» має сертифікований кабінет вакцинації та співпрацює з відомими в Україні дистриб'юторами вакцин з 2005 року.

grip

Україно, з Днем Незалежності!

Колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ щиро вітає зі святом - Днем Незалежності України! Миру, добра та любові Нам усім, міцного здоровя. Процвітання Нашій Державі!

kvitu-uldc

Діагностика гельмінтозів та протозойних захворювать в лабораторії УЛДЦ

uldc-saitЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить пакетне дослідження – пакет «Антитіла до гельмінтів» – на визначення антитіл IgG до гельмінтів та сумарних антитіл Ig(G+M+А) до лямблій з використанням методу імуноферментного аналізу (ІФА).

Пакет «Антитіла до гельмінтів» дозволяє виявити глистні (визначення IgG) та протозойні (визначення IgG+IgM+IgА) інвазії, збудниками яких є Аскариди, Токсокари, Ехінококи, Опісторхії, Трихінели та Лямблії.

Код дослідження – К0121.
Матеріал: сироватка, плазма (EDTA).
Вартість – 885 грн.

Найчастіше хворіють діти віком від 2 до 7 років, що обумовлено повторними зараженнями через ще недостатньо сформовану і закріплену культуру поведінки та культуру особистої гігієни, через слабкі захисні бар’єри дитячого організму в цьому віці.

В Україні частіше стали виявляти паразитарні інвазії, які ще кілька років тому були рідкісними для нашого регіону: українці стали вживати більше морепродуктів та частіше виїжджати за кордон.

До діагностики гельмінтозів та протозойних хвороб варто підходити комплексно: існує можливість як маскуватися під інші хвороби, так і можливість бути причиною хронізації уже наявних недугів. Гельмінтози складно діагностувати через можливу довгу відсутність яйцекладки, через відсутність самок-паразитів в організмі, через помилки преаналітичного на аналітичного етапів (підготовки та власне діагностики) та ін. В загальному гематологічному аналізі крові слід звертати увагу на еозинофілію (підвищений рівень еозинофілів). Еозинофілія і збільшення рівня загального IgE – найбільш чіткі неспецифічні критерії паразитарного втручання.

Однократне дослідження фекалій – мікроскопія калу – не достатньо інформативне: необхідно провести декілька досліджень підряд (у випадку з ентеробіозом 3–4 забори з інтервалом в 3–5 днів) щоб відтворити реальну картину. ІФА на гельмінти – високочутливий метод, але низькоспецифічний: до діагностики варто підходити комплексно [1].

[1]. Єршова І.Б. Гельмінтози у дітей / І.Б. Єршова, Л.М. Осичнюк, Г.О. Мочалова // Перинатология и педиатрия. – 2013. – №2 (54). – С. 125–131.

ПЛР діагностика кліщового бореліозу

uldc-borelioz-350 2Лабораторія Українського лікувально-діагностичного центру проводить дослідження з визначення in vitro фрагментів ДНК Borrelia burgdorferi – збудника бореліозу – в зразках плазми крові людини та іксодових кліщах методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Особливості транспортування кліща до лабораторії

Живий кліщ транспортується у чистому контейнері (посуді) протягом 48 годин при температурі від +2 до +8°С. Важливо не допустити висихання кліща: для цього в контейнер варто покласти шматочок вологої серветки (тканини) попередньо змоченої водою.

Інформація про дослідження

Діагностика хвороби Лайма методом ПРЦ – швидкий та надійний спосіб діагностики: чутливість аналізу складає 2000 копій/мл ДНК Borrelia burgdorferi на 1,0 мл зразка.

Код дослідження: И0204.
Матеріал: плазма крові людини, іксодовий кліщ.
Строк виконання – 2 робочих дня.
Вартість – 295 грн.

З повагою, колектив центру сімейної медицини УЛДЦ

ПАП-тест для профілактики та діагностики онкологічних захворювань в гінекології

-ПАП-тест або забарвлення мазка за Папаніколау широко застосовується в гінекології для профілактики та діагностики онкологічних захворювань.

На відміну від звичного в радянській медицині методу Романовського, забарвлення за Папаніколау є поліхромним методом, який дає більш широке уявлення про будову епітеліальних клітин, ступінь їх дозрівання та дозволяє виявити найменші ранні зміни структури плоского епітелію, вже тоді, коли клінічні ознаки змін (ознаки дисплазії при огляді у лікаря) ще не можуть бути виявлені візуально. В цьому і полягає його основна цінність.

Існує два різновиди ПАП-тесту: «традиційний» - повністю ручний, та напівавтоматизований - на основі рідинної цитології. В лабораторії Українського лікувально-діагностичного центру виконуються ПАП-тести обох різновидів.

«Традиційний» ПАП-тест (код Е0122, «Тест Папаніколау (ПАП-тест)») дозволяє з високим ступенем точності виявити ознаки дисплазії плоского епітелію на самих ранніх стадіях патологічного процесу. Зазвичай гінекологи починають скринінгове дослідження шийки матки саме з цього методу, оскільки він є відносно недорогим і високоінформативним.

ПАП-тест на основі рідинної цитології (код Е0123, «ПАП-тест на основі рідинної цитології») призначають у разі сумнівного результату «традиційного» ПАП-тесту. Тест напівавтоматизований і дозволяє усунути негативний вплив таких чинників як запальні елементи, слиз та формені елементи крові.

 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...