Новини

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
Ви тутГоловна>Новини>Новини

Аналіз на ентеробіоз в Центрі сімейної медицини УЛДЦ

uldc-analiz-na-enteribioz-3Зішкріб на ентеробіоз лікарі найчастіше призначають дітям дошкільного та молодшого шкільного віку, але і дорослих захворювання не обходить стороною. Ентеробіоз у дітей - часте явище, не дарма захворювання ще називають «хворобою брудних рук», яка передається контактним шляхом від хворої до здорової людини.

Аналіз на ентеробіоз заперечує, або ж підтверджує факт інфікування глистами - гостриками. Зішкріб на ентеробіоз дозволяє виявити виключно яйця гостриків. Дорослі особини живуть в кишечнику і відкладають яйця в періанальних складках, що спричинює дискомфортні відчуття (кишкові розлади) і супроводжується свербіння в області між сідницями. Продукти життєдіяльності гостриків та продукти їх розпаду чинять токсичний вплив на організм і провокують алергічні реакції.

Аналіз калу на ентеробіоз дозволяє встановити факт зараження гостриками тільки в 10-15% випадків, на відміну від зішкрібу на ентеробіоз - ймовірність виявлення становить більш ніж 50%. Для достовірності результату аналіз на ентеробіоз слід проводити трикратно з інтервалом у 2 дні.

Як здати аналіз на ентеробіоз?

Як взяти зішкріб у дитини? Зішкріб на ентеробіоз можна взяти в домашніх умовах. Важливо правильно взяти зразок для дослідження. Для цього ватну паличку для чищення вух необхідно змочити в кип'яченій воді (фізрозчині) і вранці після пробудження (до початку проведення водних процедур) ретельно протерти паличкою складочки в області ануса. Ватну паличку поміщають в стерильний контейнер, який можна придбати в аптеці, після чого зразок слід доставити в лабораторію.

Здати аналіз на ентеробіоз можна в Центрі сімейної медицини УЛДЦ. Код К0105 - «Ентеробіоз: паразитологічне дослідження зішкрібу прианальної ділянки». Результат буде готовий протягом 1 робочого дня. Вартість дослідження - 95 грн.

При позитивному результаті (при виявленні яєць гостриків) слід обстежити всіх членів сім'ї.

З повагою, колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ.

УЗД щитоподібної залози

csm-uldc-uzd-2УЗД щитоподібної залози (ЩЗ) характеризується високою інформативністю, неінвазивністю, доступністю. Завдяки таким якостям метод використовується в скринінгових дослідженнях вузлових і дифузних процесів в ЩЗ.

У практичній діяльності лікарів різних спеціальностей часто зустрічаються складні клінічні випадки, коли доводиться розширити показання до УЗД ЩЗ.

Все частіше виникає необхідність обстеження ЩЗ у вагітних, у безплідних статевих пар, у хворих з гострими і хронічними інфекційними захворюваннями внутрішніх органів, при лихоманці неясного типу.

Структурні зміни ЩЗ виявляються випадково у 8-10% обстежених пацієнтів.

Рекомендується проводити УЗД щитовидної залози не рідше 1 разу на 1-2 роки (частіше за призначеннями).

Вартість дослідження в Центрі сімейної медицині УЛДЦ - 120 гривень.

Щиро вітаємо з Днем медичного працівника!

Шановні медичні працівники, дорогі колеги! Колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ сердечно вітає Вас з наступаючим професійним святом - Днем медичного працівника!

Висловлюємо щиру вдячність за нелегку працю! Цілющим стає кожне Ваше добре слово, людська підтримка і розуміння, які так необхідні пацієнтові, його рідним і близьким. 

Бажаємо Вам і Вашим сім'ям міцного здоров'я, щастя і здійснення бажань. Ви тихо, непомітно, рятуєте тисячі життів і повірте, на небесах, Вас давно записали в число найкращих людей!

Квіт добра в медицні не згас,
Лиходії його не осквернять,
Віддаємо Вам шану і честь,
Хто обрав у житті милосердя!

З найкращими побажаннями, колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ.

zdorovye-detei

Швидкі аналізи до садочка та школи

Центр сімейної медицини пропонує для діток пакети лабораторних досліджень:

"До дитячого садочка" - код Б9906 - вартість - 195 гривень.

 • Ентеробіоз;
 • Паразитологічне дослідження калу (Найпростіші, Яйця гельмінтів).

"До школи" - код Б9905 - вартість - 445 гривень.

 • Комплексний гематологічний аналіз (венозна кров);
 • Глюкоза;
 • Загальний аналіз сечі;
 • Ентеробіоз;
 • Паразитологічне дослідження калу (Найпростіші, Яйця гельмінтів).

"До школи" - код Б9905-1 - вартість - 445 гривень.

 • Комплексний гематологічний аналіз (капілярна кров);
 • Глюкоза;
 • Загальний аналіз сечі;
 • Ентеробіоз;
 • Паразитологічне дослідження калу (Найпростіші, Яйця гельмінтів).

Строки виконання досліджень: за умови здачі матеріалу до 11:00 – результат в цей же день після 17:00.

Бажаємо здоровья Вам та Вашим діткам!

uldc-doslidjennja-2

Графік роботи 30 квітня

Шановні клієнти та партнери! Повідомляємо про графік роботи клініки 30 квітня:

 • вул. Микільсько-Слобідська, 6В - робочий день;
 • вул. Тимошенка, 14 - вихідний (робоча субота 5.05);
 • вул. Вишгородська, 54А - вихідний (робоча субота 5.05).

З повагою, Центр сімейної медицини УЛДЦ.

mai

Вітаємо з Великоднем!

velicoden-csm-ukr

ІФА аналіз на дифтерію. Чи потрібна повторна вакцинація від дифтерії?

Лабораторія УЛДЦ проводить дослідження для кількісного визначення антитіл класу G проти дифтерії (збудник Corynebacterium diphtheriae) в сироватці та плазмі людини методом твердофазного імуноферментного аналізу (ІФА, ELISA). Виробник Німеччина.

Кількісні значення антитіл IgG до дифтерійного токсину відображають необхідність базової вакцинації від дифтерії або ж доцільність повторної вакцинації проти дифтерії.

Інтерпритація результатів:

<0,1 IU/ml – рекомендована базова вакцинація;
0,1–1,0 IU/ml – рекомендована ревакцинація (повторна вакцинація);
1,0–1,5 IU/ml – ревакцинація через 5 років;
1,5–2,0 IU/ml – ревакцинація через 7 років;
>2,0 IU/ml – ревакцинація через 10 років;

Код – И2701.
Вартість – 319 грн.

Примітка. Аналітична чутливість – 0,004 IU/ml. Результат сам по собі не повинен бути єдиним приводом для будь-яких терапевтичних наслідків. Результат має бути співставлений з іншими діагностичними тестами та клінічними спостереженнями.

З повагою, колектив ЦСМ УЛДЦ

difteria-csm-ukr

Шановні жінки, вітаємо з 8 Березня!

8-csm-ukr

Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну…
І березень дарує чудо,
Розпочинаючи весну.

Це чудо – в усмішках чарівних,
У морі квітів навкруги.
Ми Вас вітаємо царівни,
Найкращі, милі, дорогі.

9 березня (п’ятниця) ЦСМ УЛДЦ працюватиме лише по вул. Микільсько-Слобідська 6В за графіком суботи.

З найкращими побажаннями колектив
Центру сімейної медицини УЛДЦ

Кохайте та будьте коханими!

14-csm-uldc

Любов рідних та близьких, теплі стосунки з друзями виліковують наші хвороби.
Кохайте та будьте коханими!

З повагою, колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ.

Еластометрія для оцінки стадії фіброзу печінки

csm-uldc-elastographija-2При хронічних захворюваннях печінки, в тому числі хронічних вірусних гепатитах (В, С, D…) велике значення має визначення стадії фіброзу. Залежно від стадії фіброзу призначаються оптимальні варіант і тривалість лікування.

Раніше вираженість фіброзу оцінювали за допомогою травматичної пункційної біопсії печінки. В останні десятиліття розроблені безболісні та нешкідливі для пацієнтів альтернативні методи оцінки стадій фіброзу. Серед них провідним та найбільш визнаним в Європі стала ЕЛАСТОМЕТРІЯ (еластографія, фібросканування, фіброскан печінки) на основі ультразвукової ехолокації.

Принцип методу ЕЛАСТОМЕТРІЇ полягає в вимірюванні щільності паренхими печінки за швидкістю розповсюдження хвилі щільного зсуву, зумовленого механічним поштовхом. Переконливо доведена тісна кореляція щільності паренхими та стадій фіброзу.

Стадії фіброзу - F оцінюються за допомогою спеціальної шкали Metavir (в балах):

 • фіброз/F 1 стадії – це початковий фіброз з мінімальними структурними змінами печінки;
 • фіброз/F 2 стадії – помірний фіброз;
 • фіброз/F 3 стадії – виражений фіброз;
 • фіброз/F 4 стадії – цироз печінки.

Більш виражена стадія фіброзу відповідає більш вираженому і тривалому ураженню органа. Фіброз/F 0 стадії свідчить, що немає фіброзу та структурних змін печінки і можливий за умови відсутності патології органа або при нетривалому перебігу хвороби.

Піонером еластометрії раніше був Фіброскан (Fibroscan, Франція), однак, в останні роки відповідна функція включена в найкращі ультразвукові апарати нового покоління. До них відноситься прогресивна вітчизняна розробка - УЗ-апарати родини ULTRASIGN.

В Центрі сімейної медицини УЛДЦ ЭЛАСТОМЕТРІЯ в режимі зсувнохвильової эластографії здійснюється на апараті «Soneus P7» фірми ULTRASIGN, 2016 р. виробництва (Харків, Україна). Дослідження виконує кваліфікований фахівець з великим досвідом роботи в області гепатології, доктор медичних наук Ірина Анатоліївна Боброва. Вартість - 500 грн.

 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...