Еластометрія для оцінки стадії фіброзу печінки

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
Ви тутГоловна>Новини>Еластометрія для оцінки стадії фіброзу печінки

Еластометрія для оцінки стадії фіброзу печінки

csm-uldc-elastographija-2При хронічних захворюваннях печінки, в тому числі хронічних вірусних гепатитах (В, С, D…) велике значення має визначення стадії фіброзу. Залежно від стадії фіброзу призначаються оптимальні варіант і тривалість лікування.

Раніше вираженість фіброзу оцінювали за допомогою травматичної пункційної біопсії печінки. В останні десятиліття розроблені безболісні та нешкідливі для пацієнтів альтернативні методи оцінки стадій фіброзу. Серед них провідним та найбільш визнаним в Європі стала ЕЛАСТОМЕТРІЯ (еластографія, фібросканування, фіброскан печінки) на основі ультразвукової ехолокації.

Принцип методу ЕЛАСТОМЕТРІЇ полягає в вимірюванні щільності паренхими печінки за швидкістю розповсюдження хвилі щільного зсуву, зумовленого механічним поштовхом. Переконливо доведена тісна кореляція щільності паренхими та стадій фіброзу.

Стадії фіброзу - F оцінюються за допомогою спеціальної шкали Metavir (в балах):

  • фіброз/F 1 стадії – це початковий фіброз з мінімальними структурними змінами печінки;
  • фіброз/F 2 стадії – помірний фіброз;
  • фіброз/F 3 стадії – виражений фіброз;
  • фіброз/F 4 стадії – цироз печінки.

Більш виражена стадія фіброзу відповідає більш вираженому і тривалому ураженню органа. Фіброз/F 0 стадії свідчить, що немає фіброзу та структурних змін печінки і можливий за умови відсутності патології органа або при нетривалому перебігу хвороби.

Піонером еластометрії раніше був Фіброскан (Fibroscan, Франція), однак, в останні роки відповідна функція включена в найкращі ультразвукові апарати нового покоління. До них відноситься прогресивна вітчизняна розробка - УЗ-апарати родини ULTRASIGN.

В Центрі сімейної медицини УЛДЦ ЭЛАСТОМЕТРІЯ в режимі зсувнохвильової эластографії здійснюється на апараті «Soneus P7» фірми ULTRASIGN, 2016 р. виробництва (Харків, Україна). Дослідження виконує кваліфікований фахівець з великим досвідом роботи в області гепатології, доктор медичних наук Ірина Анатоліївна Боброва. Вартість - 500 грн.

 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...