СТЕАТОМЕТРІЯ в Центрі Сімейної Медицини УЛДЦ

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
Ви тутГоловна>Новини>СТЕАТОМЕТРІЯ в Центрі Сімейної Медицини УЛДЦ

СТЕАТОМЕТРІЯ в Центрі Сімейної Медицини УЛДЦ

csm-uldc-stestozПри багатьох хронічних захворюваннях печінки, в тому числі хронічних вірусних гепатитах, має особливе значення оцінка ступеня СТЕАТОЗУ.

СТЕАТОЗ печінки, або жировий гепатоз (жирова інфільтрація) — найбільш розповсюджений гепатоз, для якого притаманне накопичення жиру в клітинах. Накопичення жиру в печінці можуть викликати: різноманітні токсичні впливи (алкоголь, наркотики, певні ліки), деякі захворювання та патологічні стани організму (цукровий діабет та інша ендокринологічна патологія, метаболічний синдром та ожиріння, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту тощо).

На розвиток СТЕАТОЗУ впливають також генетичні фактори. До його формування призводить і хронічний гепатит С, особливо асоційований з 3-ім генотипом вірусу.

В наш час стеатоз печінки виявляється приблизно у 25-30% населення розвинутих країн. Коли до стеатозу приєднується запальний процес з формуванням стеатогепатиту, то захворювання часто прогресує з розвитком фіброзу і цирозу печінки.

В останні роки з явився новий інструмент для кількісної оцінки стеатозу печінки – вимір коефіцієнта затухання (КЗ в дБ/см), або СТЕАТОМЕТРІЯ за допомогою ехолокації на новітньому ультразвуковому обладнанні.

Розрізняють 3 стадії (ступеня) стеатозу:

  • Ступінь S.1 – легкий стеатоз (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 5 % до 33%, а КЗ 2,20 - 2,29 дБ/см);
  • Ступінь S.2 – помірний (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 33 % до 66%, а КЗ 2,30 - 2,90 дБ/см);
  • Ступінь S.3 – важкий (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 66%, а КЗ > 2,90 дБ/см).
  • Ступінь S.0 – це норма з відсутністю стеатозу.

В Центрі сімейної медицини УЛДЦ СТЕАТОМЕТРІЯ проводиться на апараті «Soneus P7» фірми ULTRASIGN, 2016 р. виробництва (Харків, Україна). Дослідження виконує кваліфікований фахівець з великим досвідом роботи в області гепатології доктор медичних наук Ірина Анатоліївна Боброва.

З повагою, колектив Центру сімейної медицини УЛДЦ

 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...