Як підготуватися до досліджень?

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
Ви тутГоловна>Як підготуватися до досліджень?>Як підготуватися до досліджень?

Як підготуватися до досліджень

Правила підготовки до лабораторних досліджень крові

Строго натщесерце (не менше 8 годин після останнього прийому їжі) здають наступні аналізи:

 • Біохімічні дослідження крові;
 • Глюкоза крові та глікозильований гемоглобін;
 • Дослідження системи гемостазу (фактори згортання крові, коагулограма тощо);
 • Гормональні дослідження (аналізи на різні гормони);
 • Маркери пухлинного росту (онкомаркери);
 • Інтерфероновий статус;
 • Імунний статус;
 • Аутоімунна патологія;
 • Алергологічні дослідження.

Не менш 3-х годин з моменту останнього прийому їжі повинно пройти перед здачею крові на:

 • Загальний клінічний аналіз крові;
 • Визначення групи крові та резус-фактора.

Виняток становлять дослідження, що проводяться при невідкладних станах.

Кров на ПЛР-діагностику інфекцій, серологічні та молекулярно-генетичні дослідження можна здавати вже через 2 години після вживання їжі.

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПІДГОТОВКИ ДО ЗДАЧІ АНАЛІЗІВ:
• прийом води на показники крові не впливає, тому воду пити можна;
• рекомендується всі аналізи здавати в ранкові години (9.00 - 11.00), так як показники крові можуть істотно змінюватися протягом дня;
• за день до здачі крові бажано уникати прийому алкоголю, переїдання і суттєвих змін у харчуванні;
• в період прийому лікарських препаратів слід проконсультуватися з лікарем з приводу доцільності проведення дослідження на фоні прийому препаратів або можливості скасування прийому препарату перед дослідженням.

Правила підготовки взяття біологічного матеріалу для проведення ПЦР-діагностики

Сеча (перша порція) збирається вранці, після туалету зовнішніх статевих органів (в стерильний контейнер).

При взятті біоматеріалів з ​​урогенітального каналу рекомендується утриматися від сечовипускання протягом 2 годин і статевих контактів протягом 3 діб перед взяттям проби. У жінок матеріал береться перед менструацією або через 1-2 дня після її закінчення.

За 3 години до збору слини забороняється чистити зуби, полоскати рот, приймати їжу, жувати жувальну гумку. Під час прийому лікарських препаратів для лікування порожнини рота рекомендується проконсультуватися з лікарем про можливість їх скасування перед здачею аналізу.

Мокрота збирається вранці натщесерце до проведення гігієнічних процедур при глибокому відкашлювання в кількості не менше 0,5 мл в стерильний одноразовий контейнер.

Кал збирається в стерильний контейнер.

Необхідно пам'ятати, що результати досліджень на наявність інфекцій залежать від періоду інфікування та стану імунної системи, тому негативний результат повністю не виключає наявності інфекції. У сумнівних випадках доцільно провести повторний аналіз через 3-5 днів.

Правила підготовки взяття біоматеріалу для бактеріологічних досліджень

Для отримання достовірного результату дослідження рекомендується проводити до проведення курсу антибактеріальної, протигрибкової терапії або не менше ніж через 1 тиждень після її завершення.

При заборі біоматеріалу з урогенітального каналу рекомендується утримання від сечовипускання протягом 1-2 годин.

Мазок із зіву береться строго натщесерце, протягом 2 годин перед дослідженням не можна чистити зуби, полоскати рот водою, пити.

Сеча (бажано середня порція ранкової сечі) збирається в стерильний контейнер.

Кал збирається в стерильний контейнер без застосування клізм і проносних засобів.

Правила підготовки до УЗД органів черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини необхідно проводити натще, якщо дослідження неможливо провести вранці, за 6 годин до процедури допускається легкий сніданок. Не можна проводити дослідження відразу після гастро-і колоноскопії.

В деяких випадках (при вираженому метеоризмі/здутті живота) за 1-2 дні до обстеження лікар радить зробити очисну клізму і перейти на бесшлаковую дієту - виключити з раціону продукти, що підсилюють газоутворення в кишечнику (сирі овочі і фрукти, незбиране молоко, чорний хліб, бобові, газовані напої, а також висококалорійні кондитерські вироби - тістечка, торти). Доцільно, протягом цього проміжку часу, приймати ферментні препарати та ентеросорбенти (наприклад, фестал або мезим-форте, активоване вугілля або Еспумізан), які допоможуть зменшити прояви метеоризму і поліпшити якість УЗ-дослідження.

Правила підготовки до УЗД органів малого тазу

УЗД органів малого тазу у жінок проводиться двома методами.

Особливості трансабдомінального УЗД:

 • дослідження даним методом проводиться при повному сечовому міхурі. Рекомендується за 1 годину до процедури випити 1 л негазованої рідини і не мочитися до дослідження.

Особливості трансвагінального УЗД:

 • не потрібно спеціальної підготовки до дослідження, сечовий міхур в даному випадку заважає проведенню дослідження і вимагає спорожнення перед дослідженням; 
 • рекомендується як найбільш точний і зручний вид дослідження, особливо рекомендується використовувати даний вид дослідження для визначення вагітності на ранніх термінах; 
 • абсолютне протипоказання для проведення даного виду дослідження - незайманість пацієнтки. 

Правила підготовки до УЗД сечового міхура

Дослідження проводиться при повному сечовому міхурі. Рекомендується за 1 годину до процедури випити 1 л негазованої рідини і не мочитися до дослідження. При сильному позиві, допустимо трохи спорожнити міхур для зняття напруги.

Правила підготовки до УЗД молочних залоз

У нашій клініці дослідження проводять на УЗ-апараті, що дозволяє проводити діагностику в будь-який день менструального циклу.

 
 

Статьи:

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...
 

Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції станом на 01.11.2015 р.

snid1 грудня відзначено Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який покликаний нагадати людству про загрозу поширення ВІЛ-інфекції. У 2015 р. цей день пройшов під девізом «У напрямку до мети «нуль».

Детальніше...