Як підготуватися до досліджень?

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
Ви тутГоловна>Як підготуватися до досліджень?>Як підготуватися до досліджень?

Як підготуватися до досліджень

Правила підготовки до лабораторних досліджень крові

Строго натщесерце (не менше 8 годин після останнього прийому їжі) здають наступні аналізи:

 • Біохімічні дослідження крові;
 • Глюкоза крові та глікозильований гемоглобін;
 • Дослідження системи гемостазу (фактори згортання крові, коагулограма тощо);
 • Гормональні дослідження (аналізи на різні гормони);
 • Маркери пухлинного росту (онкомаркери);
 • Інтерфероновий статус;
 • Імунний статус;
 • Аутоімунна патологія;
 • Алергологічні дослідження.

Не менш 3-х годин з моменту останнього прийому їжі повинно пройти перед здачею крові на:

 • Загальний клінічний аналіз крові;
 • Визначення групи крові та резус-фактора.

Виняток становлять дослідження, що проводяться при невідкладних станах.

Кров на ПЛР-діагностику інфекцій, серологічні та молекулярно-генетичні дослідження можна здавати вже через 2 години після вживання їжі.

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПІДГОТОВКИ ДО ЗДАЧІ АНАЛІЗІВ:
• прийом води на показники крові не впливає, тому воду пити можна;
• рекомендується всі аналізи здавати в ранкові години (9.00 - 11.00), так як показники крові можуть істотно змінюватися протягом дня;
• за день до здачі крові бажано уникати прийому алкоголю, переїдання і суттєвих змін у харчуванні;
• в період прийому лікарських препаратів слід проконсультуватися з лікарем з приводу доцільності проведення дослідження на фоні прийому препаратів або можливості скасування прийому препарату перед дослідженням.

Правила підготовки взяття біологічного матеріалу для проведення ПЦР-діагностики

Сеча (перша порція) збирається вранці, після туалету зовнішніх статевих органів (в стерильний контейнер).

При взятті біоматеріалів з ​​урогенітального каналу рекомендується утриматися від сечовипускання протягом 2 годин і статевих контактів протягом 3 діб перед взяттям проби. У жінок матеріал береться перед менструацією або через 1-2 дня після її закінчення.

За 3 години до збору слини забороняється чистити зуби, полоскати рот, приймати їжу, жувати жувальну гумку. Під час прийому лікарських препаратів для лікування порожнини рота рекомендується проконсультуватися з лікарем про можливість їх скасування перед здачею аналізу.

Мокрота збирається вранці натщесерце до проведення гігієнічних процедур при глибокому відкашлювання в кількості не менше 0,5 мл в стерильний одноразовий контейнер.

Кал збирається в стерильний контейнер.

Необхідно пам'ятати, що результати досліджень на наявність інфекцій залежать від періоду інфікування та стану імунної системи, тому негативний результат повністю не виключає наявності інфекції. У сумнівних випадках доцільно провести повторний аналіз через 3-5 днів.

Правила підготовки взяття біоматеріалу для бактеріологічних досліджень

Для отримання достовірного результату дослідження рекомендується проводити до проведення курсу антибактеріальної, протигрибкової терапії або не менше ніж через 1 тиждень після її завершення.

При заборі біоматеріалу з урогенітального каналу рекомендується утримання від сечовипускання протягом 1-2 годин.

Мазок із зіву береться строго натщесерце, протягом 2 годин перед дослідженням не можна чистити зуби, полоскати рот водою, пити.

Сеча (бажано середня порція ранкової сечі) збирається в стерильний контейнер.

Кал збирається в стерильний контейнер без застосування клізм і проносних засобів.

Правила підготовки до УЗД органів черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини необхідно проводити натще, якщо дослідження неможливо провести вранці, за 6 годин до процедури допускається легкий сніданок. Не можна проводити дослідження відразу після гастро-і колоноскопії.

В деяких випадках (при вираженому метеоризмі/здутті живота) за 1-2 дні до обстеження лікар радить зробити очисну клізму і перейти на бесшлаковую дієту - виключити з раціону продукти, що підсилюють газоутворення в кишечнику (сирі овочі і фрукти, незбиране молоко, чорний хліб, бобові, газовані напої, а також висококалорійні кондитерські вироби - тістечка, торти). Доцільно, протягом цього проміжку часу, приймати ферментні препарати та ентеросорбенти (наприклад, фестал або мезим-форте, активоване вугілля або Еспумізан), які допоможуть зменшити прояви метеоризму і поліпшити якість УЗ-дослідження.

Правила підготовки до УЗД органів малого тазу

УЗД органів малого тазу у жінок проводиться двома методами.

Особливості трансабдомінального УЗД:

 • дослідження даним методом проводиться при повному сечовому міхурі. Рекомендується за 1 годину до процедури випити 1 л негазованої рідини і не мочитися до дослідження.

Особливості трансвагінального УЗД:

 • не потрібно спеціальної підготовки до дослідження, сечовий міхур в даному випадку заважає проведенню дослідження і вимагає спорожнення перед дослідженням; 
 • рекомендується як найбільш точний і зручний вид дослідження, особливо рекомендується використовувати даний вид дослідження для визначення вагітності на ранніх термінах; 
 • абсолютне протипоказання для проведення даного виду дослідження - незайманість пацієнтки. 

Правила підготовки до УЗД сечового міхура

Дослідження проводиться при повному сечовому міхурі. Рекомендується за 1 годину до процедури випити 1 л негазованої рідини і не мочитися до дослідження. При сильному позиві, допустимо трохи спорожнити міхур для зняття напруги.

Правила підготовки до УЗД молочних залоз

У нашій клініці дослідження проводять на УЗ-апараті, що дозволяє проводити діагностику в будь-який день менструального циклу.

 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...