Аспартатамінотрансфераза (АСТ, AST, ASAT)

+38 (044) 492 34 80

+38 (095) 623 43 33 (зворотній зв’язок)

в будні з 8:00 до 19:30,

в суботу з 9:00 до 17:00,

вихідний-неділя, святкові

Профілактика
Діагностика
Лікування

 
Facebook
Google
 
ФЕРМЕНТИ (ЕНЗИМИ)
Останнє оновлення 25.10.2018

Аспартатамінотрансфераза (АСТ, AST, ASAT)

59.00 грн.

Метод:

Досліджуємий матеріал: Сироватка/Serum;

Примітки: Натще

Строк виконання: 14:00/17:00

Як підготуватися до досліджень?

Стисле пояснення: Діагностика гепатоцелюлярних захворювань.

Додаткова інформація: ASAT - ензим, який в дуже високих концентраціях можна виявити в тканинах з інтенсивним метаболізмом - наприклад серцевий м'яз, печінкові клітини, також у невеликій кількості в нирках, підшлунковій залозі та еритроцитах. В результаті наступного за пошкодженням клітин лізису, вивільнена ASAT надходить у кров і її вміст у сироватці крові збільшується, будучи в прямій залежності від кількості пошкоджених клітин. Зміст ASAT сироватки крові починає збільшуватися приблизно через 8 годин після пошкодження клітин, досягаючи вищої точки через 24-36 годин і нормалізується через 3-7 днів. Якщо пошкодження клітин хронічне, то значення ASAT може бути постійно підвищеним. Інтерпретація результату: • Гострий гепатит - активність ASAT може бути підвищена до 20 разів порівняно з референтним значенням • Гостра екстрагепатична обструкція (наприклад, камені в жовчному міхурі) - швидке збільшення активності ASAT до 10 разів, яке швидко нормалізується після усунення перешкоди відтоку жовчі • При цирозі печінки активність ASAT в крові залежить від обширності пошкодження • Гострий інфаркт міокарда • Прогресуюча м'язова дистрофія і дерматоміозит.

 

Аспартат-амінотрансфераза ( AST, SGOT)

Одиниця вимірювання: U/l

СтатьВік (роки)Біологічний референтний інтервал / Примітки
ВідДо
ЖІНОЧИЙ0.3<73
ЖІНОЧИЙ.31<60
ЖІНОЧИЙ11538-40
ЖІНОЧИЙ15100<31
ЧОЛОВІЧИЙ0.3<73
ЧОЛОВІЧИЙ.31<60
ЧОЛОВІЧИЙ11538-40
ЧОЛОВІЧИЙ15100<37
 
 

Статьи:

Неінвазивна діагностика фіброзу печінки у хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки

fibroНеалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — хронічна дифузна патологія печінки, що пов’язана з інсулінорезистентністю та метаболічними порушеннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу та дисліпідемія. НАЖХП охоплює простий стеатоз, який має доброякісний перебіг, неалкогольний стеатогепатит, що може прогресувати до цирозу та гепатоцелюлярної карциноми. Морфологічне дослідження печінки залишається золотим стандартом для оцінки ступеня стеатозу, печінкового запалення і фіброзу, однак все більший інтерес останнім часом викликають неінвазивні методи, серед яких оцінка різних індексів, заснованих на сироваткових маркерах.

Детальніше...
 

Тест ImuPro для діагностики харчової алергії IgG ІІІ типу

izjogaЛабораторія Українського лікувально-діагностичного центру співпрацює з Німецькою компанією R-Biopharm, яка з 2000 року займається вивченням харчової алергії IgG ІІІ типу. ImuPro – відомий продукт R-Biopharm, який успішно тестується в 25 країнах.

Детальніше...