Що таке хелікобактер пілорі?
Хелікобактер пілорі (англ. Helicobacter pylori або H. pylori) – це грамнегативна, ацидофільна, S- або спіралеподібна бактерія з 2-6 джгутиками та гладкою оболонкою. При несприятливих умовах середовища існування бактерія може утворювати кокову форму, яка є не чутливою до дії антибіотків. H. Pylori відносять до умовно патогенних бактерій. Встановлено, що уреаза, яку бактерія виділяє у специфічно великій кількості, є одним з ключових ферментів H. pylori у патогенезі. Австралійські вчені B. Marshall та I. Warren ще у 1983 році встановили взаємозв’язок між інфекцією Helicobacter pylori та етіопатогенезом захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки.
⭕️ Доведено, що основним фактором розвитку пептичної виразки є інфекція Helicobacter pylori:
✔️ близько 80% випадків виразки шлунку;
✔️ близько 95% випадків виразки дванадцятипалої кишки.
💢 Встановлена присутність Н. pylori у біотопах ротової порожнини, слині, вмісті пародонтальних кишень, на спинці язика, поверхнях ортопедичних конструкцій [1].
Своєчасне виявлення і лікування бактерії H. pylori у поєднанні з корекцією способу життя є запорукою лікування та профілактики розвитку пептичної виразки та злоякісних новоутворень у шлунково-кишковому тракті (ШКТ).
Зараження Helicobacter pylori
💢 Бактерії передаються від хворої людини (або бактеріоносія) до здорової через слиз та слину, тому в групу ризику потрапляють усі члени родини хворого. В інфікуванні H. pylori основну роль відіграють умови проживання та недотримання правил особистої гігієни. Інфекція передається орально-оральним або фекально-оральним шляхом. Найбільш ймовірні фактори передачі – вода та їжа.
💢 Потрапивши до ШКТ бактерія H. pylori може перебувати у його стінках у неактивному стані тривалий час. У багатьох випадках на розвиток захворювання – хелікобактеріозу – впливає стан імунної системи людини, спосіб життя (куріння, зловживання спиртним, неправильне харчування, нервове перевантаження), а також індивідуальні особливості конкретного штаму H. pylori.
Симптоми хелікобактерної інфекції
💢 Симптоми, які можуть свідчити про наявність інфекції, різноманітні: нудота, важкість у шлунку, неприємний запах з рота, відрижка кислим, схильність до закрепів, найчастіше – це «голодні» болі.
Лікування хелікобактеріозу в клініці ЦСМ УЛДЦ на Оболоні
Лікування хелікобактеріозу здійснює інфекціоніст Боброва Ірина Анатоліївна – лікар вищої категорії, старший науковий співробітник, доктор медичних наук за спеціальністю «Інфекційні хвороби».
Інфекціоніст Боброва Ірина Анатоліївна приймає пацієнтів у клініці ЦСМ УЛДЦ з 9:00 до 13:00 за попереднім записом у будні.
📍 Адреса: вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14, поруч з М «Мінська». Приміщення дитячої поліклініки Оболонського району, 1 поверх.
🖍Для запису телефонуйте за номером телефону (044) 499-86-65 з 8:00 до 14:00 у будні.
✔ Вартість консультації – 800 грн.